Medal Sensei Ani na 1 Mistrzostwach Europy EFK

The 1st European Fullcontact Karate Championship, Antwerpia, Belgia 18-19.01.2020

W dniach 18-19 stycznia 2020 w Antwerpii w Belgii odbył się historyczny turniej – pierwsze Mistrzostwa Europy Fullcontact Karate – nowej wspólnej organizacji Karate. Celem ruchu Fullcontact Karate jest rozgrywanie zawodów otwartych dla zawodników ze wszystkich organizacji karate kontaktowego. Otwartość na wszystkie grupy podkreśla rezygnacja ze słowa kyokushin, ponieważ nie wszystkie grupy go używają. Turniej był jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Fullcontact Karate, które odbędą się pod koniec maja w Osace. W zawodach wzięło udział 136 zawodników z 23 państw, z 17 organizacji.

Polska reprezentacja wywalczyła 4 brązowe medale, w tym jeden krążek w kategorii do 60 kg zdobyła reprezentantka naszego klubu- Princeps Wrocław & Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin- Ania Wiatrowska, wygrywając 2 walki,  kolejno z reprezentantką Norwegii oraz Hiszpanii. Natomiast w pojedynku o finał przegrała po dogrywce z zawodniczką z Litwy.